Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı

TPR Turkey, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve yirmi değişik ülkede 1981'den bu yana 500’ün üzerinde merkezle faaliyet gösteren The Princeton Review'un Türkiye temsilciliğini yürütmektedir. 1996 yılında faaliyete giren TPR Turkey, tecrübeli ve dinamik kadrosuyla yüzlerce öğrenciyi Amerika, Kanada ve İngiltere'nin en prestijli okullarına yerleştirmiştir. TPR Turkey'in The Princeton Review sertifikalı eğitmenleri, öğrencilerini ACT, SAT, SAT II, TOEFL, IELTS, GRE, GMAT ve AP sınavlarına hazırlarken, Nuri Özgür, Rona Özgür, İren Özgür ve Melih Egemen'den oluşan deneyimli danışman ekibi lisans ve lisansüstü başvurularını başarıyla sonuçlandırır.

 

 

  • STRATEJİ: Zorlu ve karmaşık başvuru sürecini kolaylaştırmak ve hedefinizdeki okullara yaptığınız başvuruların olumlu sonuçlanması için izlenilmesi gereken stratejileri öğrenci ve aileleriyle birlikte oluşturuyoruz.
  • DEĞERLENDİRME: Sizinle zaman geçirip sizi tanıyacağız; tutkularınızı ve hedeflerinizi tespit edip hem sınav hem de okul seçimlerinizde size yardımcı olacağız.
  • "THE LIST"Profilinize, beklentilerinize, ve hedeflerinize göre size en uygun okulların belirlenmesinde destek veriyoruz.
  • STANDARDİZE TESTLER: Başvuruların önemli bir ayağını oluşturan testlerden hangilerinin sizin için en uygun hangisinin olduğunu kararlaştırıp, bunlardan en iyi sonuçları almanız için gerekli desteği sağlıyoruz. Bu süreçte, The Princeton Review sertifikalı deneyimli eğitmenlerin verdiği kurslar ve/ya özel dersler hakkında sizi bilgilendirip, en iyi sonuçların alınması için sağlıklı bir yol haritası belirliyoruz.
  • ESSAYLER: Başvuruların diğer önemli ayağını oluşturan essayler’de kendinizi en iyi ve etkin şekilde anlatabilmeniz için sizinle “storybuilding” yapıyoruz. Bu süreç içinde sizinle zaman geçirip, sizi diğer adaylardan ayrıştıracak özellikleri keşfedip bunların üzerine yoğunlaşmanızı sağlıyoruz.

  • REFERANSLARReferans verecek öğretmen, danışman veya işveren seçimlerinde size tavsiyelerde bulunup, referansların içeriklerinin şekillendirilmesine destek veriyoruz.

  • ÜNİVERSİTE MÜLAKATLARIBaşvuru sürecinde gerçekleştirilen mülakatlarda başarılı olabilmeniz için sizinle “mock interview’lar” yapıp, bu sürece en iyi şekilde hazırlanmanız için aktif destek veriyoruz.

  • AKTİF DESTEKBaşvurunuzu ilgili üniversiteler nezdinde yapacağımız sizleri daha iyi tanıtmaya yönelik çalışmalarla güçlendiriyoruz.

  • BURSBurs ihtiyacı olan öğrencilerin en kapsamlı burs imkanlarını elde edebilmeleri için formların doldurulmasına ve başvuru essay’lerinin yazılmasına yardımcı oluyoruz.