SAT ve ACT Kursları

The Princeton Review Amerikan kolejlerine başvuru yapacak öğrencileri resmi SAT ve ACT sınavlarına hazırlamak için her sene düzenli ACT ve SAT kursları açmaktadır. 'Fall' kurslarımız Eylül ayının ikinci haftasında, 'Spring' kurslarımız ise Şubat ayının ilk haftasında başlamaktadır. Toplam 48 saat ders ve 4 deneme sınavından oluşan kurslarımız haftada 3'er saatlik 2 dersten oluşmakta ve bu sayede öğrencilerimize 8 haftalık bir süre içerisinde tüm SAT ve ACT sınav içeriğine hakimiyet kazandırmayı hedefler. Bu kurslara kaydolan öğrencilerimiz SAT sınavında puanlarını ortalama 200-250 puan, ACT sınavında ise 4-6 puan bandında yükseltmektedir.
 
Kurslarımızın bitiş tarihi Collegeboard ve American College Testing firmaları tarafından verilen resmi SAT ve ACT sınavları takvimi esas alınarak hazırlanmıştır. Dolayısıyla programlarımız resmi sınav tarihlerinden bir hafta önce sonlanır ve öğrencilerimiz sözkonusu sınavlara en hazır şekilde girerler. 
 
Programlarımız okullarında farklı müfredatları takip eden 10., 11. ve 12. sınıf öğrencileri tarafından tercih edilmektedir. Kurslarımıza katılmak isteyen öğrenciler önce bir seviye tespit sınavına girdikten sonra kendilerine uygun sınıfa yerleştirilir ve derslerimiz 4-8 kişilik sınıflarda 8 hafta içerisinde tamamlanır.
 
İçerik ve takvimle daha detaylı bilgi almak için bize (0212) 324 4747 ve 0(533) 382 9680 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.
 
 
Sevgiler,
The Princeton Review